O FIRMIE

1980 rok – Krystyna Olszewska rozpoczyna w Częstochowie działalność związaną z przesyłaniem paczek z USA do Polski
1992 rok - powstaje KAREX – Krystyna Olszewska i synowie
- rozszerzenie dystrybucji na Europę Wschodnią: Ukrainę, Rosję, Białoruś, Mołdawię, Litwę, Łotwę, Estonię
1994 rok - KAREX zaczyna rozprowadzać przesyłki adresowane do Czech i na Słowację
2001 rok - obszar działalności firmy KAREX powiększa się o Węgry
2007 rok - początek współpracy w zakresie dystrybucji z firmą Opek
2012 rok - Opek zostaje przejęty przez amerykańskiego giganta – Fedex 
- wprowadzenie nowoczesnych systemów informatycznych, usprawniających przesyłanie paczek z USA i ich późniejszą dystrybucję – nie tylko na terenie Polski
- powiększenie obszaru dystrybucji o kolejne kraje europejskie: Chorwację, Słowenię, Bułgarię, Rumunię, Austrię, Niemcy, Francję, Włochy, Wielką Brytanię i Irlandię
2014 rok - uzyskanie certyfikatu AEO, potwierdzającego kompetencje firmy KAREX
- rozszerzenie dystrybucji o Szwecję, Belgię i Grecję (część kontynentalna).

 

KAREX został założony w 1992 roku jako partner największej na rynku amerykańskim firmy zajmującej się wysyłką paczek do Polski - Polonez Parcel Service. Jest to największa licencjonowana firma przesyłająca paczki osobiste i firmowe ze Stanów Zjednoczonych do Polski, innych krajów europejskich i nie tylko. Działając na rynku amerykańskim już od ponad 30. lat, posiada wszelkie uprawnienia i certyfikaty niezbędne w USA do prowadzenia działalności spedycyjnej. Wyposażona jest w sieć własnych magazynów konsolidacyjnych, szeroki tabor samochodowy oraz rozległą sieć punktów przyjęć towaru - praktycznie w każdym stanie (Georgia, Illinois, Indiana, Ohio, Michigan, New York, Massachusetts, Texas, California, Pensylwania, New Hampshire, New Jersey, Rhode Island, Washington i inne).

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą paczek wysyłanych z USA  na terenie Europy, włączając w to ich dowóz do Częstochowy, obsługę celną oraz dostarczenie przesyłki do rąk adresata na terenie Polski. Nasza sieć dystrybucji obejmuje również wszystkie kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej, a także Ukrainę.

Obecność własnej Agencji Celnej oraz współpraca z najlepszymi firmami kurierskimi w zakresie dystrybucji gwarantuje sprawne i terminowe dostarczanie paczek do rąk adresatów.